SponsBanner19.jpg

Årets overlevelsestur 2015 - HSK

Vi startede hos Mærsk Training, efterfulgt af curling i Esbjerg og vi afsluttede den aften med hockey, fodbold og høvdingbold i Holsteds Medius. Lørdag afsluttede med 8 km morgenløb og 20 km MTB.

Seasonstart i Ludwigslust (Tyskland) (07./08. Marts)

En god weekend ligger nu bag os, med masser af nye erfaringer, gode indtryk og fantastisk vejr.
Den nye kobling som blev købt i vinters var i hvert fald en god investering.
Efter lidt prøvelse fandt vi et godt Setup.
Næste weekend er vi igen i Ludwigslust for at arbejde vider på tingene.

Osterpokal U21 Güstrow

Mit første 500er Løb endte med en 1 plads. (3,3,2,3 Pkt. =11 Pkt)
Kanon Start på min firste 500er Seasonen.

  Meeting  H1 
 H2 
 H3 
 H4 
 H5 
 H6 
 H7 
 Σ  
 Platz 
APR   H1 H2 H3   H4 H5 H6  H7 Σ Platz
13. Speedway Paar Cup Cloppenburg  3  n. 2  n. 3 2     4.
                 
                 
                 
                 
                 
                 
MAY H1 H2 H3 H4 H5 H6 H7 Σ   Platz
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
JUN   H1 H2 H3 H4 H5 H6 H7 Σ   Platz
                 
                 
                 
                 
JUL H1 H2 H3 H4 H5 H6 H7 Σ   Platz
01. Fjelsted 1. Div                  
02. Speedway Liga Nord Ludwigslust                  
16. U21 Deutsche Meisterschaft Ludwigslust                  
22. Olching "Offen" + STC                  
23. Olching "Offen" + STC                  
28. Bundesliga: Landshut vs.Stralsund                  
29. STC Landshut                  
AUG H1 H2 H3 H4 H5 H6 H7 Σ   Platz
05.  U21 Team EM Abensberg                  
06. Bayern Cup Abensberg                  
12. NBM Parchim                  
19. U21 Team Finale Krosno (im Falle der Qualifikation und Teilnahme)                  
26. STC Berghaupten                  
27. Speedway Liga Nord Brokstedt                  
SEP H1 H2 H3 H4 H5 H6 H7 Σ   Platz
02.  Rybnik Team WM Finale (im Falle der Qualifikation und Teilnahme)                  
08. U21 WM Finale 2 Güstrow (im Falle der Qualifikation)                  
09. Holstebro 1. Div                  
10. Wolfslake "Offen"                  
16. Karl Heinz Podhyn Pokal Ludwigslust                  
17. DM Finale Olching                  
23. Güstrow STC                  
30. Neuenknick "Offen" oder BL Finale 1 (im Falle der Qualifikation und Teilnahme)                  
Okt   H1 H2  H3  H4 H5  H6 H7 Σ   Platz
03.  BL Finale 2 (im Falle der Qualifikation und Teilnahme)                  
14/15 ADAC Bundesendlauf Güstrow                  
21. Dohren oder Parchim NBM                  

0
0
0
s2sdefault
SponsBanner19.jpg